چرا وبلاگ من مسدود شده است؟

ساخت وبلاگ

دلایل مسدود شدن وبلاگها به شرح زیر است

 


1. دستور کارگروه تعیین مصادیق محتوای مجرمانه 
این وبلاگها به دستور کارگروه تعیین مصادیق محتوای مجرمانه که نهادی حکومتی است مسدود می شوند. در سالهای اخیر اگر وبلاگ به این دلیل مسدود شده باشد پیامی در همین ارتباط در وبلاگ نمایش داده می شود. البته در بسیاری از موارد آدرس وبلاگ در شرکتهای سرویس دهنده اینترنت نیز فیلتر شده و صفحه فیلترینگ نمایش داده می شود. ما از دلیل و علت اصلی مسدود سازی وبلاگ و درخواست کارگروه تعیین مصادیق مطلع نیستیم و عموماً نمی دانیم که کدام مطلب باعث فیلتر شدن وبلاگ شده است. بازگشایی این وبلاگها منوط به طی کردن روال قانونی در سایت کارگروه است که در بخش راهنمای سایت به آن اشاره شده است.

2.دستور مقام قضائی

2.دستور مقام قضائی
این موارد معدود هستند و مربوط به دستور مقام قضائی و شعب قضائی است و معمولا مربوط به شکایت خصوصی است. برای مثال به فرد حقیقی یا حقوقی در وبلاگی توهین شده است و شاکی شکایت خود را در دادگاه مطرح و در نهایت قاضی حکم به مسدود سازی وبلاگ داده است.

3.تخلف از قوانین استفاده از خدمات سایت
برخی وبلاگها به دلیل تخلف از قوانین استفاده از خدمات سایت و توسط بخش بررسی تخلفات سایت مسدود می شوند. وبلاگهایی با محتوای غیراخلاقی، وبلاگهای با کدهای مخرب،دارای کدهای تبلیغاتی غیر مجاز، انتقال خودکار کاربران به آدرس دیگر، باز کردن پاپ آپ خودکار یا  حذف تبلیغات سایت به شیوه غیرمجاز از جمله این وبلاگها هستند که مسدود می شوند. وبلاگهای اسپم، صرفا تبلیغاتی یا با مطالب تکراری  و وبلاگهایی که با استفاده از نرم افزار  (رباتهای نرم افزاری) بروز می شوند نیز مسدود می شوند. 
همچنین در موارد معدودی ممکن است بخش بررسی تخلف سایت براساس گزارش تخلف دیگر کاربران و در صورتی که تخلف محرز باشد (مانند محتوایی دارای الفاظ رکیک یا افشای اطلاعات خصوصی دیگران) وبلاگی را مسدود کند. 
در مواردی که وبلاگی با محتوای مناسب به دلیل تخلف از قوانین سایت مسدود شده باشد عموماً با درخواست مدیر وبلاگ و در صورتی که تخلف ناشی از عدم آگاهی و بدون سوء نیت باشد مجدد باز خواهد شد.

پاسخ پرسشهای رایج درباره نیلوبلاگ...
ما را در سایت پاسخ پرسشهای رایج درباره نیلوبلاگ دنبال می کنید

برچسب : نویسنده : پشتیبانی نیلوبلاگ faq بازدید : 2749 تاريخ : چهارشنبه 27 بهمن 1395 ساعت: 3:28