آبا نیلوبلاگ با نهادهای قضائی یا دولتی ایران یا کشور دیگری همکاری میکند؟

ساخت وبلاگ

ما صرفاً در چهارچوپ قوانین ایران و بخصوص ماده 23 قانون جرائم رایانه ای با نهادهای قضائی و انتظامی ایران و به مانند هر سایت مشابه و فعال دیگر در ایران ارتباط یا همکاری داریم. عموماً این همکاری مربوط به مسدود سازی مواردی است که کارگروه تعیین مصادیق مجرمانه یا شعب قضائی در کشور به ما اعلام میکنند. این یک الزام قانونی است.
ما در مورد محتوایی وبلاگهایی که دستور مسدود سازی آنها برای ما ارسال میگردد قضاوت نمی کنیم و در اکثر موارد حتی دلیل مسدود سازی آنها را نمی دانیم. ساز و کار مشخصی برای بازنگری و درخواست رفع مسدودی از نهادهای ذیربط وجود دارد که در بخش راهنمای سایت به آن اشاره شده است. ما نیز به مانند بسیاری انتقاداتی بخصوص در مسدود سازی وبلاگها در حجم و تعداد بالا داریم و از این نظر نیز متضرر هستیم اما در نهایت تابع قانون هستیم.

نقدی که برخی کاربران داشته اند عدم اطلاع به ایشان قبل از مسدود سازی بوده است. حقیقت این است که عموماً این موارد در فهرست های بلند برای ما ارسال می شود حتی مشاهده همه موارد کار وقت گیری است و از طرفی بخش بزرگی از این وبلاگها نیز دارای محتوای غیراخلاقی هستند و با توجه به اینکه متن درخواستهای قضائی بررسی و مسدود سازی در اسرع وقت است ما زمان محدودی برای بررسی موارد خاص و اطلاع به کاربر و  اجرای دستورات مقام قضائی داریم . سعی کردیم که حداقل دسترسی به محتوای وبلاگ برای مدیر و نویسنده وبلاگ وجود داشته باشد که این نیز با توجه دستور کارگروه تعیین مصادیق مجرمانه در توقف این روند غیر ممکن شد.
همچنین ما به عنوان یک سایت بزرگ در دنیا با نهادهای قانونی بخصوص در چهارچوپ های قوانین بین المللی در حوزه فضای مجازی همکاری می کنیم. عمده همکاری (و در واقع تنها همکاری) ما با نهادهای حقوقی در ارتباط با قوانین کپی رایت و DMCA است. این همکاری محدود به حذف محتوایی (مطلب خاصی از یک وبلاگ) است که آثار دارای کپی رایت را بدون اجازه و مجوزهای لازم قرارداده اند (و شاکی روندهای اداری و قضائی را پیموده است) می شود.

پاسخ پرسشهای رایج درباره نیلوبلاگ...
ما را در سایت پاسخ پرسشهای رایج درباره نیلوبلاگ دنبال می کنید

برچسب : نویسنده : پشتیبانی نیلوبلاگ faq بازدید : 2901 تاريخ : چهارشنبه 27 بهمن 1395 ساعت: 3:29